Station Network

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

- We help you in every difficulty !


    Bajrami: Një ditë, në La Liga

    avatar
    1b1
    Super Member
    Super Member


    Numri i postimeve : 330
    Join date : 17/05/2010
    Age : 27
    Location : mitrovica

    Bajrami: Një ditë, në La Liga Empty Bajrami: Një ditë, në La Liga

    Mesazh  1b1 Sat May 29, 2010 8:08 am

    Bajrami: Një ditë, në La Liga F.0528195334311_m


    Futbollisti kosovar që ditë më parë nënshkroi kontratë katër vjeçare me kampionin e Holandës, Twente, Emir Bajrami, ka deklaruar se ka pasur shumë oferta të ndryshme, duke shtuar se një ditë synon të luajë në La Liga, ndërsa e ka ëndërr të luajë përkrah Lionel Messit.
    “Jam shumë i lumtur. Kam luajtur futboll që nga mosha 9-vjeçare dhe e kam pritur këtë rast deri tani, kurse rasti më erdhi dhe shpresoj të vazhdoj kështu në karrierë”, tha Bajrami Sveriges Radio International.

    Në pyetjen se pse zgjodhi Twenten, para skuadrave tjera të mëdha si Ajax, Dortmund dhe Hamburg, Bajrami u përgjigj: “Së pari Twente e ka treguar veten që më ka përcjellë për dy vite, më kanë përcjellë gati të gjitha ndeshjet, ka paguar mirë dhe më ka dhënë një kontratë të mirë, ndërsa do të luajnë në Ligën e Kampionëve”.

    “Normal, konkurrenca te Twente është e fortë, sepse është ekip i fortë. Së pari unë do ta gjej vendin tim në ekip dhe do të luaj aq sa mundem dhe shpresoj për një hap tjetër në karrierë, sepse ky nuk është i fundit”.

    “Dua të shënoj, sepse e dua popullin tim, jam shqiptar, jam në Suedi që nga mosha nëntë vjeçare, por jam shqiptar dhe përgjithmonë do te jem shqiptar”.

    “La Ligan e dua me shumë nga të gjitha kampionatet tjera, e di që mund të luaj dhe shpresoj se do të luaj një ditë në La Liga. Messi është lojtari më i mirë në botë, e dua si futbollist dhe do të ishte ëndërr të luaja përkrah tij”, deklaroi mes tjerash Bajrami.

      Ora është Fri May 10, 2024 5:22 am