Station Network

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

- We help you in every difficulty !


    BMW konfirmon prodhimin e serisë hibride 3

    avatar
    1b1
    Super Member
    Super Member


    Numri i postimeve : 330
    Join date : 17/05/2010
    Age : 27
    Location : mitrovica

    BMW konfirmon prodhimin e serisë hibride 3 Empty BMW konfirmon prodhimin e serisë hibride 3

    Mesazh  1b1 Wed May 19, 2010 12:19 pm

    Drejtori ekzekutiv i BMW-së Norbert Reithofer ka paralajmëruar lansimin e serisë hibride 3 pak kohë pas fillimit të shitjes së serisë hibride 5.
    Në takimin e aksionarëve të BMW-së Reithofer ka thënë se arsyeja e përshpejtimit të teknologjisë hibride, pos rregullave çdo ditë e më të ashpra ekologjike, është edhe në kërkesën e madhe për këtë lloj të automjeteve në Japoni.

    “Shitja e automjeteve hibride atje (në Japoni) ka eksploduar. Nëse nuk keni model hibrid në portfolio, gjasat janë shumë të mëdha që së shpejti atje të mos shisni asnjë automjet”, u ka thënë Reithofer aksionarëve të tubuar.

    Drejtori i BMW-së ka paralajmëruar fillimin e shitjes së serisë hibride 5 qysh në fillim të vitit të ardhshëm, e teknologjinë e njëjtë BMW planifikon ta kopjojë edhe në modelet tjera, para së gjithash në serinë 3 e cila është edhe më e shitura e BMW-së deri më tani

      Ora është Mon May 20, 2024 4:54 pm