Station Network

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

- We help you in every difficulty !


    Ferguson: Mourinho më i mirë se Ancelotti

    avatar
    1b1
    Super Member
    Super Member


    Numri i postimeve : 330
    Join date : 17/05/2010
    Age : 27
    Location : mitrovica

    Ferguson: Mourinho më i mirë se Ancelotti Empty Ferguson: Mourinho më i mirë se Ancelotti

    Mesazh  1b1 Tue May 25, 2010 4:03 pm

    Ferguson: Mourinho më i mirë se Ancelotti F.0524210033999_m
    Bosi i Manchester Unitedit, Sir Alex Ferguson, ka thënë se Mourinho është trajner më i mirë se Carlo Ancelotti, pasi sipas skocezit, Mourinho ishte më inteligjent dhe frikësohej nga ekipi i tij.
    “Jose është një djalosh inteligjent. Sa herë ai flet për mediat, ai e galvanizon ekipin. Ai ka efekt të paparë te lojtarët. Chelsea i sotëm nuk e ka rigjetur atë besimin e paluhatshëm edhe pse e ka fituar titullin”.

    “Me Mourinhon, unë e kuptova që pas dy titujve të Chelseat, më është dashur të adoptoja përgatitjet e mia për ekipin tim, në mënyrë që të ishte kompetitiv më herët gjatë sezonit. Nuk mund t’ia lejoja vetes që Chelsea të na ikë larg. Sfida ndaj Mourinhos ishte një sfidë prej inteligjence, e besimit në vetvete. Më është dashur të hyja në këtë sfidë”, deklaroi Ferguson për L’EquipeBosi i Manchester Unitedit, Sir Alex Ferguson, ka thënë se Mourinho është trajner më i mirë se Carlo Ancelotti, pasi sipas skocezit, Mourinho ishte më inteligjent dhe frikësohej nga ekipi i tij.
    “Jose është një djalosh inteligjent. Sa herë ai flet për mediat, ai e galvanizon ekipin. Ai ka efekt të paparë te lojtarët. Chelsea i sotëm nuk e ka rigjetur atë besimin e paluhatshëm edhe pse e ka fituar titullin”.

    “Me Mourinhon, unë e kuptova që pas dy titujve të Chelseat, më është dashur të adoptoja përgatitjet e mia për ekipin tim, në mënyrë që të ishte kompetitiv më herët gjatë sezonit. Nuk mund t’ia lejoja vetes që Chelsea të na ikë larg. Sfida ndaj Mourinhos ishte një sfidë prej inteligjence, e besimit në vetvete. Më është dashur të hyja në këtë sfidë”, deklaroi Ferguson për L’Equipe

      Ora është Tue May 14, 2024 2:32 am