Station Network

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

- We help you in every difficulty !


    Mourinho: Do të largohem nga Interi

    avatar
    1b1
    Super Member
    Super Member


    Numri i postimeve : 330
    Join date : 17/05/2010
    Age : 27
    Location : mitrovica

    Mourinho: Do të largohem nga Interi Empty Mourinho: Do të largohem nga Interi

    Mesazh  1b1 Sun May 23, 2010 9:57 am

    Trajneri i Interit, Jose Mourinho, ka konfirmuar se ai do të largohet nga Interi, pas suksesit historik të arritur, duke fituar Ligën e Kampionëve në Madrid.
    “Puna ime këtu ka përfunduar. Unë kam bërë histori me këtë klub. Do të gjej motivime në një klub tjetër të madh. Të luaj kundër Barcelonës në Spanjë? Kjo do të ishte një sfidë e madhe”.

    “Unë kam qenë shumë i lumtur tek Interi, por jo me botën e futbollit italian, sepse nuk më pëlqyen komentet e presidentëve, trajnerëve dhe gazetave. Por unë gjithnjë do ta dua Interin. Unë dua të falënderoj futbollin italian, sepse jam bërë trajner më i mirë. Tani është koha për mua të mendoj dy ose tri ditë, për të menduar ndonjë sfidë tjetër në ndonjë vend tjetër”.

    “Unë kam dhënë gjithçka për këtë klub dhe ndjehem i lirë të marr ndonjë vendim për të ardhmen time. Unë dua të bëhem njeriu i parë që do ta fitoj Ligën e Kampionëve tri herë me tre klube të ndryshme. Vetëm Real Madridi është i interesuar në mua, por unë ende nuk kam nënshkruar kontratë”, tha Mourinho për Rai Sport pas ndeshjes

      Ora është Mon May 13, 2024 8:54 am